Sympatický herec sa pochválil s touto obrovskou novinkou na sociálnej sieti. Do jeho rodiny tak pribudne už piate dieťa a na novú rodičovskú úlohu sa už nesmierne teší!

Z herca Jamesa Van Der Beeka (40), ktorý sa preslávil stvárneným hlavného hrdinu z kultového seriálu Dawsonov svet sa smejú, že sa s manželkou Kimberly rozhodli zvýšiť pôrodnosť Spojených štátoch.

View this post on Instagram

#tbt Squad ‘97. I’d known these people all of 7 days when this pic was taken. 20 years ago this week ? the little pilot we shot in that small town for that fledgling network aired, changed our lives and launched our careers. Thank you to the Wilmington, North Carolina crew and community who raised us & kept us sane, thank you to the many talented writers and producers who gave of your hearts talents and put up with us. And thank you especially to the fans of the show. It’s a funny relationship we have… your experience of this project is what you saw on camera, while my memories are mostly what I experienced off of it. And yes, it’s true that I haven’t seen most episodes (it became healthier at a certain point to just commit 100% on the day and let it go completely), but the beauty of this arrangement is that my impression of the show now is what you’ve all reflected back to me over the years… and it’s been lovely to witness. So thank you to anyone who’s ever expressed appreciation for the work we did – it makes me feel proud to be associated with these three fine people (and the rest of the cast), and proud to have been a part of #DawsonsCreek. This one will always have a special little place in my heart.

A post shared by James Van Der Beek (@vanderjames) on

Plodom ich osemročného manželstva sú okrem jedného bábätka na ceste už štyri deti, ktorým sa obaja aktívne venujú. Ku dcérke Olivii (7), synovi Joshuovi (5), Annabel (4) a Emilii (2) tak onedlho pribudne ďaľši súrodenec.

Tento multiotecko sa na margo tejto novinky na sociálnej sieti vyjadril: ,,Som neuveriteľne nadšený, že môžem oznámiť, že budeme mať ďalšieho člena rodiny. Hovorím neuveriteľne, pretože niektorí ľudia sa už zrejme divia, či sme neprišli o rozum. Možno sme prišli.. ale nemohol by sme byť viac nadšený. Alebo vďačný. Alebo ohromený manželkou Kimberly.“  

Veruže krásne vyznanie!

View this post on Instagram

This picture came with the frame

A post shared by James Van Der Beek (@vanderjames) on

Zdroj: instagram, dailymail.com | Foto: instagram, pexels