Hygienici vydali pred pár hodinami na sociálnej sieti varovanie. V obchode objavili niekoľko kusov brynzde, v ktorej sa nachádzala nebezpečná baktéria Listeria monocytogenes. Vydali preto výstrahu, aby ľudia tento druh radšej nekonzumovali.

Hygienici vydali na svojej oficiálnej stránke aj sociálnej sieti pred pár hodinami varovanie. V jednom druhu bryndze našli až v niekoľkých vzorkách nebezpečnú baktériu Listeria monocytogenes, ktorá spôsobuje horúčkovité infekčné ochorenie.

RVPS Senica vykonala kontrolu u výrobcu Syráreň Havran a.s. v Senici a po odbere piatich vzoriek našla u všetkých prítomnosť nebezpečnej baktérie. Jednalo sa o konkrétny výrobok Tami bryndza plnotučná 125g, šarža L02101 s dátumom spotreby 30.4. 2019.

Výrobca bryndzu sťahuje z trhu. Ak ju máte v chladničke, nekonzumujte ju!,” varujú slovenských spotrebiteľov. Tento mesiac pritom nejde o prvý nález takejto bryndze, keďže na začiatku apríla našli hygienici Listeriu v Tesco bryndzi plnotučnej 125g, ktorú vtedy vyrobila Syráreň Havran v Kežmarku.

V tejto bryndzi sa našla nebezpečná baktéria

Zdroj: svps.sk │ Foto: svps.sk, Pixabay, YouTube