Potom, čo gastro sektor utrpel v rámci situácie ohľadom koronavírusu tvrdú ranu, Úrad verejného zdravotníctva opätovne sprísnil podmienky jeho fungovania. Kým množstvo podnikov investovalo nemalé finančné obnosy do terás či stanov, ich fungovanie bude od 27. novembra značne obmedzené!

V aktuálnom období majú reštaurácie zákaz podávať pokrmy zákazníkom v interiéroch, pričom exteriér bol doposiaľ povolený. Novou vyhláškou, ktorú vydal k organizovaniu hromadných podujatí a prevádzkam Úrad verejného zdravotníctva, bola upresnená definícia exteriérových častí prevádzky, kde je povolené podávanie pokrmov a nápojov.

Exteriérovou časťou prevádzky sa rozumie priestor s otvoreným vchodom, ktorý je ohraničený krátkodobými či dlhodobými konštrukciami maximálne z troch bočných strán. Okrem predmetného sa vo vyhláške upresňuje aj pojem hromadné podujatia nad šesť osôb. V tomto prípade ide o podujatia jednorazovej povahy do 48 hodín, ktorých účastníci musia v dobe začiatku disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu na ochorenie COVID -19 nie starším ako 12 hodín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: minv.sk