Leto je už v plnom prúde a počas horúcich dní sa vyberajú nielen rodiny na miestne kúpaliská či k prírodným vodným plochám. Hygienici si však už posvietili na kvalitu vody a vydali tvrdé zákazy. Na týchto šiestich kúpaliskách sa tento rok neokúpete!

Rodiny s deťmi si letné dni užívajú plnými dúškami a vo voľných chvíľach či počas víkendov vyrážajú k vode. Na výber majú pritom medzi prírodnými vodnými plochami alebo miestnymi kúpaliskami s občerstvením a šatňami. Hygienici si už totiž posvietili na kvalitu vody a vydali tvrdé zákazy.

Podľa informácii portálu Aktuality zmonitorovali 80 prírodných plôch, pričom schválili prevádzku na Zlatých pieskoch v Bratislave, Slnečných Jazerách v Senci, Ružinej a Teplom vrchu. Rovnako dobre obišli aj Vajnorské jazero, Rusovce – Candell, Veľký Draždiak, Čunovo, Malé Leváre, Plavecký Štvrtok, Ivanka pri Dunaji, Nové Košariská, Apáli, jazero Kava, Pod Bukovcom, Hornádske rameno a banské jazero Úhorná. V Štiavnických vrchoch nebude spojazdnené Hodrušské jazero.

Zákaz dostalo šesť kúpalísk, a to konkrétne TK Katarína v Kremnici, Plážové kúpalisko Tornaľa, Termál Centrum GALANDIA, LK v Čalovci a LK TRITON v Košiciach. Pre nedostatok financií na rekonštrukciu neotvorí ani mestské kúpalisko v Moldave nad Bodvou. Na schválenie čaká ešte množstvo ďalších. Niektoré vodné nádrže a plochy boli označené za nevyhovujúce kvôli mikrobiologickej kvalite (Ružín, Turzovské jazero) či zníženej priehľadnosti (Lipovina – Bátovce, Plážové kúpalisko Jazero v Košiciach).

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/tvziar, Pexels