Búrky sprevádzané hrmením či bleskami môžu byť mnohokrát nebezpečnejšie, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Vyčíňanie počasia musíme rozhodne rešpektovať, keďže môže byť smrteľné. Doslova šťastie v nešťastí mal pred pár dňami iba 13-ročný chlapec, ktorého zasiahol blesk.

Trinásťročný školák Josiah z amerického mesta Arizona sa prechádzal po parku, keď ho z ničoho nič zasiahol blesk. Okamžite spadol na zem, pričom ho okoloidúci muž začal resuscitovať a zavolal záchranku. Zásah bleskom je dokonca zachytený vo videu, vďaka bezpečnostnej kamere.

Zasiahnutý chlapec bol okamžite prevezený do nemocnice, pričom sa lekári pripravovali na jeho nulovú možnosť prežitia. O to viac bolo prekvapujúcejšie, keď malý bojovník nemal žiadne vážnejšie zranenia. Na tele mu ostalo zopár popálením a na chvíľu bol zmätený a nepamätal si, čo sa stalo.

Doktori aj odborníci sa zhodli, že život mu zrejme zachránil skateboard, ktorý držal v osudnej chvíli v rukách. Práve tento predmet zrejme odrazil blesk do zeme, vďaka čomu chlapec prežil úder prírodného živlu.

Zdroj: YouTube  |  Foto: YouTube, Pixabay  |  Video: YouTube