Igor Matovič už počas predvolebnej kampane prekvapil mnohých občanov, keď oznámil, že by rád vydával vládne noviny. Jeho plány však prekazila pandémia koronavírusu, ktorá si vyžadovala všetku pozornosť. Návrh predsedu strany OĽaNO je opäť na stole.  

Expremiér v minulosti vyhlásil, že chce pravidelne vydávať vládne noviny. Podľa jeho slov by boli občania informovaní o činnostiach jednotlivých ministerstiev a ďalších aktivít. Pre Slovákov by boli zadarmo, i keď majú byť financované zo štátneho rozpočtu, čiže z našich daní.

Na konci decembra minulého roka malo byť dokonca na tento projekt vyčlenených takmer 7,5 milióna eur. V čase, keď kolabovali nemocnice a podnikateľské prostredie. Od toho momentu sa nikto k projektu nevyjadroval, dokonca ani samotný autor inovačného nápadu.

Vládne noviny však prišli na pretras na online stretnutí monitorovacej skupiny Európskeho parlamentu pre demokraciu, právny štát a základné práva. „Na vypočúvaní premiéra Hegera a ministerky Kolíkovej europoslancami som sa opýtal, aké sú ďalšie plány s vládnymi novinami. Premiér Heger nás uistil, že projekt vládnych novín nepodporuje,“ napísal na sociálnej sieti europoslanec Vladimír Bilčík.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Vladimír Bilčík  |  Foto: FB/Vladimír Bilčík, YT/Denník N, SME