V posledný augustový deň vyprší ultimátum zo strany SaS, ktorá požaduje demisiu ministra financií Igora Matoviča. Všetko nasvedčovalo tomu, že štvorkoalícia sa rozpadne a poslanci sa budú musieť pripraviť na menšinovú vládu. Iba pár hodín pred uplynutím dôležitej požiadavky však došlo k zvratu!

Koaličná kríza je na svojom vrchole, pričom ministri za stranu SaS už oznámili, že plánujú podať demisiu. Členovia strany OĽaNO totiž odmietli obetovať Igora Matoviča. Úprimne, ani on sa k vzdaniu funkcie nehrnul. Pred dnešným rokovaním vlády sa pred novinárov postavil Eduard Heger, ktorý svojím vyhlásením poriadne prekvapil. Premiér oznámil, že minister financií odíde spoločne s Richardom Sulíkom, ak liberáli schvália opatrenia na boj proti energetickej kríze.

Ide o 10 bodov, ktoré má údajne strana SaS dlhodobo blokovať v parlamente. Nové požiadavky zrejme zaskočili aj samotných ministrov, keďže rokovanie vlády sa posunulo o hodinu, aby sa mohli saskári poradiť o novej situácii. ,,Keď bude predošlých 10 požiadaviek na pomoc ľuďom a ochranu verejných financií schválených, Igor Matovič veľmi rád prijme ponuku Richarda Sulíka na spoločný odchod z ministerských funkcií,” uviedol Heger na tlačovej besede.

Opatrenia navrhované stranou OĽaNO:

– 200 eur na dieťa
– štátny rozpočet na rok 2023
– ústavný zákon o rozpočtovej zodpovednosti
– stabilita dôchodkového systému
– finančná disciplína
– nové zdroje príjmov štátu
– zmrazené ceny elektriny pre všetky domácnosti
– výhodné zmluvy na plyn pre všetky domácnosti
– príspevok domácnostiam na plyn a teplo 250 miliónov eur
– príspevok dôchodcom 150 miliónov eur

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/SME, DK, HNtelevízia