Je tomu len zopár hodín, čo Denník N publikoval článok o diplomovej práci Igora Matoviča. Podľa zistení redaktorov denníka mal premiér odovzdať prácu, ktorá je plagiátom, pričom sa neštítil okopírovať celé strany z dvoch publikácii. Čo na to vraví on sám?

Igor Matovič sa svojho času tvrdo obúval do Andreja Danka, ktorého rigorózna práca mala byť plagiátom. Iný meter už zvolil pri kritizovanom Borisovi Kollárovi, pričom ten z pozície predsedu vlády NR SR odmietol odstúpiť. Potom, čo sa na základe zistení Denníka N prevalila Matovičova kauza, podal svoje vyhlásenie prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

Na rozdiel od svojich politických kolegov priznal svoju vinu a sám sa v prípade, že niečo necitoval, ale prebral, označil za zlodeja, čo považuje za smutné a nie na chválu. Bez okolkov tiež dodal, že posledné dva ročníky štúdia doslova flákal, nakoľko si v štvrtom založil živnosť a v záverečnom piatom zamestnával 2 000 ľudí.

“Na tie dva roky vôbec nie som hrdý. Nechodil som na prednášky a na cvikách som bol často duchom neprítomný či mysľou v mojej firme. Či som zvykol odpisovať? Zvykol. Často? Keď som sa nestihol naučiť, tak určite, ak sa dalo. Bolo to správne? Nebolo,” sype si popol na hlavu a dodáva, že by kvôli tomu zrejme mal prísť o titul. Zároveň však prekvapuje vyjadrením, ktoré šokovalo množstvo jeho voličov.

Či kvôli tomu odstúpim? Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil. Potom si pôjdem žiť späť môj súkromný život. S čistým svedomím a bez titulu. PS: Ospravedlňujem sa všetkým poctivým študentom, ktorí dokázali vyštudovať bez jediného odpisovania, našepkávania a iných fintičiek. Úprimne vás obdivujem,” dodal s poriadnou dávkou prekvapivej sebakritiky.

V závere však predsa len pochybuje o miere plagiátorstva vo svojej práci, nakoľko mal čerpať od svojho obľúbeného autora. “Ale počítať a merať to nebudem. Do mojej diplomovky som sa nepozrel od roku 1998 a ani to už nikdy neurobím,” uzavrel svoje vyjadrenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Dennik N, FB/I.M.