Už o pár dní to bude rok, čo sa uskutočnilo prvé kolo celoplošného testovania, ktoré sa stalo top témou v spoločnosti. Organizácia najväčšej operácie v histórií Slovenska si vyžiadala účasť všetkých záchranných zložiek. K akcii pod názvom ,,Spoločná zodpovednosť“ sa vrátil aj expremiér Igor Matovič.

Celoplošného testovania na prelome októbra a novembra 2020 sa zúčastnili viac ako tri milióny ľudí, čo nesmierne potešilo Igora Matoviča, ktorý bol autorom celonárodnej akcie. Je však nutné pripomenúť, že mnohí Slováci boli nútení absolvovať testovanie antigénnym testom, keďže by nemohli pracovať, cestovať či študovať.

Náklady na realizáciu celoplošného testovania sa odhaduje na 50 miliónov eur, no šéf strany OĽaNO je presvedčený, že táto suma je akceptovateľná, keďže nedošlo k tvrdému lockdownu. Podľa jeho slov by štát počas úplného uzatvorenia ekonomiky prišiel počas jedného dňa o 100 miliónov eur.

S odstupom času je stále presvedčený, že jeho projekt bol účinný a rozhodol sa poukázať na tvrdú prácu všetkých zdravotníkov, ktorí to nemali pri testovaní ľahké. ,,Machri, ktorí si to pred rokom odmakali. Jasné, hlupáci budú stále mlieť svoje, ale fakty sa poprieť nedajú. Plošné testovanie v tom čase na mesiac zastavilo prísun nových pacientov do nemocníc a výrazne na mesiac znížilo počet nových prípadov,“ napísal minister financií na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/Igor Matovic, Pixabay