Do dnešnej relácie „V politike“ televízie TA3 prijal k Norbertovi Dolinskému pozvanie premiér, ktorý sa len pred pár hodinami prihovoril zahraničným politikom videom v angličtine. Okrem pravidelnej témy o konflikte v koalícií, kde sa na opatreniach nezhoduje Igor Matovič s Richardom Sulíkom, načrtol premiér aj vianočný scenár. Čo teda Slovákov vlastne čaká?

Igor Matovič a Richard Sulík sa v nariadených opatreniach a obmedzeniach výrazne nezhodujú. Kým sa predseda SaS verejne hlási k odporu nad zatvorenými školami a reštauráciami, s novým plánom ani po Matovičovej výzve akosi neprichádza. „Z toho, čo viem, tak Richard Sulík nepríde s plánom, ako splniť podmienky konzília,“ povedal pre TA3 Igor Matovič, hoci Sulík mal pred pár dňami oznámiť, že svoj štvorfázový plán uvedie už onedlho.

Okrem toho však premiér debatoval aj o decembrových sviatkoch. Aj keď sa lockdown a jeho využitie skloňuje v pravidelných intervaloch, podľa slov Igora Matoviča sa na Vianoce toto nariadenie nepredpokladá. Zatváranie okresov či prísnejšie obmedzenia pohybu počas vianočných sviatkov nastanú iba v prípade, že by sa ľudia „zvlčili“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com | Foto: ta3.com, IG/ igor_matovic_olano