Igor Matovič sa rozhodol opäť venovať téme zaočkovanosti na Slovensku, ku ktorej už neodmysliteľne patrí aj očkovacia lotéria. Je zrejmé, že minister financií si svoje chyby nerád priznáva, no zato veľmi rád hľadá vinníkov, tak ako tentoraz.

Predseda strany OĽaNO je presvedčený, že vláda, v snahe zaočkovať čo najväčší počet ľudí, absolútne zlyháva. Tretia vlna prichádza a ministerstvo zdravotníctva stále nespustilo žiadnu novú kampaň, i keď mu rezort financií už medzičasom poskytol peniaze na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Matovič poznamenal, že možno ide o zámer. ,,Myslím si, že veľmi riskujeme a niekto sa ako keby rozhodol, že ideme premoriť Slovensko,“ povedal pred rokovaním vlády, pričom je zrejmé, že hovoril o šéfovi rezortu zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskom.

Rodák z Trnavy sa taktiež vyjadril k očkovacej lotérií, ktorej je autorom. Podľa jeho slov ide o efektívne minuté peniaze, keďže zaočkovaní ľudia majú ušetriť štátnemu rozpočtu stámilióny eur. ,,Lotéria nikdy nebola ohlásená ako prostriedok na zvýšenie zaočkovanosti. Lotéria bola ohlásená ako prostriedok na odmenu zaočkovaných,“ vyhlásil politik.

Matovič sa aj z tohto dôvodu obáva, že lotéria nie je dostatočnou motiváciou pre niektorých ľudí, aby absolvovali vakcináciu. Dokonca ani príchod pápeža nemá spôsobiť nový podiel zaočkovaných. ,,Počet nových očkovaných ani v súvislosti s pápežom na Slovensku nestúpa, tak čo už taká lotéria sa môže pasovať a porovnávať s pápežom,“ podotkol expremiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, SME, Twitter, RTVS