Nie je to tak dávno, čo politická strana OĽaNO vyhrala posledné parlamentné voľby so suverénnym náskokom pred ostatnými. Dnes je, podľa prieskumov, na hranici zvoliteľnosti. To však Igora Matoviča rozhodne neodradilo a tradične prichádza s menom ženy, ktorá bude na čele kandidátky.

Politická strana OĽaNO a priatelia je jediným hnutím, ktoré vchádza do predčasných parlamentných volieb 2023 v trojkoalícii so stranami Za ľudí a Kresťanskou úniou. Ich volebný výsledok tak musí byť minimálne 7 % namiesto piatich percent pre jednotlivé politické strany.

Igor Matovič už tradične zaujme posledné miesto na kandidátke. V roku 2016 sa volebnou líderkou stala Veronika Remišová. Ich spolupráca však skončila fiaskom, keď v roku 2019 vstúpila do strany Andreja Kisku, pričom sa o pár mesiacov neskôr stala šéfkou strany Za ľudí.

Trnavčan sa následne v roku 2020 rozhodol vyzdvihnúť pedagogičku Máriu Šofranko. Počas predvolebnej kampane absolvovala náročnú operáciu chrbtice, v dôsledku čoho museli ísť jej politické aktivity do ústrania. Momentálne je poslankyňou, no jej činnosť nevzbudzuje veľkú pozornosť.

Podľa dostupných informácií by mal Matovič najnovšie postaviť do čela volieb Eriku Jurinovú. Od roku 2017 je predsedníčkou Žilinského samosprávneho kraja. Je oficiálne prvou župankou na Slovensku. V týchto chvíľach nie je známe, či sa vzdá funkcie, aby sa mohla naplno venovať predvolebnej kampani.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Erika Jurinová, OĽaNO