Igor Matovič oslavoval významné výročie: Prekvapivé slová premiéra!

Dátum:

Igor Matovič predstavil na sociálnej sieti svoj príhovor zo zhromaždenia spoločenstva štátov V4, ku ktorému došlo pri príležitosti 30. narodenín od svojho vzniku. Oslava sa uskutočnila v Krakowe na pozvanie poľského predsedu vlády Mateusza Morawieckiho a zúčastnili sa jej najvyšší predstavitelia V4. Pozvanie prijal aj predseda Európskej rady Charles Michel. 

Igor Matovič informuje na sociálnej sieti nielen o dôležitosti rokovaní, ktoré na výročnom summite V4 prebehli, ale aj o nevyhnutnosti samotného zoskupenia štátov: „Od svojho vzniku prešla V4 kľukatú cestu. V prípade Slovenska to platilo dvojnásobne, keď sme boli na konci 90. rokov označovaní ako čierna diera Európy. Vtedy sa ukázala sila a zmysel nášho zoskupenia. Susedia nás podržali!“

Premiér verí, že zmyslom zoskupenia je hľadať spoločné riešenia a postoje, ale hovoriť o nich s celou Úniou. „Je dobré spolupracovať, kde vieme lepšie presadiť naše záujmy spoločne. Zároveň to ale neznamená, že musíme mať vždy na všetko rovnaký názor. Vieme sa slobodne rozprávať a slobodne vyjadriť názor a tento potom komunikovať aj v EÚ,“ prezentuje Matovič.

V závere príhovoru premiér poprial dlhovekú budúcnosť tomuto silnému zoskupeniu: „Dovoľte, aby som sa s vami, Andrej (Babiš), Viktor (Orbán), Mateusz (Morawiecki), možno tak trošku zvláštne rozlúčil dnes na tomto summite. A chcel by som V-štvorke popriať, aby tu bola pevná, neochvejná, zmysluplná aj vtedy, keď my štyria tu už nebudeme,“ zaklincoval premiér SR Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic | Video: streamable.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...