Utorkové protesty zriadené k 17. novembru, spojené s pamiatkou odstránenia komunistického režimu v Česko-Slovensku, skončili. Kým sa niekoľko tisícok zúčastnených ľudí v Bratislave zhromažďovalo pred vládnymi budovami, polícia Slovenskej republiky stála v prvej línií a dohliadala na bezpečnosť “akcie”.

Protestujúce skupiny pred Úradom vlády Slovenskej republiky sa okrem vulgárneho vyjadrovania uchýlili aj k hádzaniu delobuchov priamo do prvej línie. Poniektorí sa pokúsili zhodiť zátarasy medzi rozvášneným davom a vládnou budovou, pričom niekoľko desiatok ťažkoodencov a policajtov na koňoch tak muselo dohliadať a ošetrovať priebeh situácie. Na niektorých občanoch však boli dokonca nútení použiť pre extrémne chovanie aj slzotvorný plyn.

Po ostrých slovách k protestu sa Igor Matovič prihovoril aj policajtom, ktorým vyjadril ospravedlnenie a vďaku za zvládnutie situácie: “Dnes ste si vypočuli tisíce oplzlých slov len preto, lebo ste hájili verejný poriadok.” Aj keď si počas uplynulých hodín vypočuli nejednu provokáciu, posmešky či osočovanie, podľa Matoviča to zvládli profesionálne a s rozvahou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Šokujúci odkaz zo sviečok

Premiér však okrem vďaky policajtom poukázal aj na odkaz, ktorý za sebou na proteste zanechala istá skupina občanov. Obrazec zo sviečok sa zo žiadnej perspektívy nedá považovať za uctenie si pamiatky 17. novembra, rovnako tak sa vzhľadom k minulosti nemôže prezentovať za odkaz úcty k ľudským životom a rešpektovania histórie krajiny. “Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí “slušní ľudia” spred Úradu vlády nemohli zanechať,” napísal znechutený premiér.

Záber, na ktorý poukázal premiér, môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Igor Matovic, IG/igor_matovic_olano | Foto: IG/ policiaslovakia