Minister financií Igor Matovič poriadne prekvapil. Rok a pol po prevalení kauzy s jeho diplomovou prácou sa rozhodol zakročiť. Na ministerstvo svojho rezortu poslal prostredníctvom šéfky oddelenia vzťahov list, v ktorom vyjadril nečakanú požiadavku!

Igor Matovič musel pred rokom a pol čeliť kauze diplomovej práce. S informáciou, že Fakultu manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave ukončil prácou, ktorá bola kompilátom dvoch kníh, prišli ešte v roku 2012 Hospodárske noviny.

Matovič vtedy uviedol, že titul prestane používať vtedy, keď sa ho vzdá aj Gröhling, ktorý mal so záverečnou prácou rovnaký problém. Najnovšie ale denník Sme odhalil novinku. Minister mal prostredníctvom šéfky oddelenia vzťahov s centrálnymi orgánmi poslať zamestnancom rezortu Tatiany Schnorrerovej 6. decembra email. Žiada v ňom, aby titul Matoviča uvádzali len v tých najnevyhnutnejších prípadoch.

Vážení kolegovia, na základe pokynu pána ministra si vás dovoľujem požiadať, aby ste v listinách, ktoré idú na podpis ministrovi, neuvádzali jeho titul, s výnimkou tých, kde je to absolútne nevyhnutné,“ píše sa v liste. Matovič nevysvetlil, prečo došlo k tejto zmene po vyše roku, no prízvukoval, že titul nikde proaktívne neuvádza, dokonca ani v občianskom preukaze.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YT/Pravda, FB/Igor Matovic