Igor Matovič už niekoľko týždňov nevelí parlamentu, jeho medializácia však zo slovenského politického diania rozhodnene neutícha. Minister Matovič presedlal z premiérskeho kresla a momentálne drží finančnú kasu občanov. Krivdu za nedocenené antigénové testy však cíti dodnes.

Igor Matovič sa ako minister v rezorte financií preslávil plánovaním zvýhodnenia matky – samoživiteľky, a to výrazným zvýšením DPH. Vlna nesúhlasu prišla najmä od občanov SR a okrem toho dôrazne nesúhlasia ani koaliční partneri Richard Sulík a Veronika Remišová. Zdá sa, akoby sa scenár opakoval a rozbroje v parlamente ožili.

Igor Matovič sa však ešte za čias premiérovania postaral aj o antigénové testovanie, ktoré spoločnosťou rezonuje dodnes. Po uverejnení šokujúcej cifry o celkovej cene antigénových testov sa na hlavu terajšieho ministra financií spustila mimoriadna kritika.

Slovensko však podľa šéfa rezortu financii nie je jediné, ktoré antigénové testy využíva: “Strašne musia byť tí Dáni hlúpi, ak opakujú po Slovensku! Milujem reči vševedkov o tom, ako nikto tie hlúpe AG testy na svete nepoužíva. V skutočnosti ich už používajú masívne desiatky krajín a nám pomohli odhaliť viac ako 400-tisíc pozitívnych ľudí s cenou ani nie 1 000 eur na jedného,” prihovára sa Slovensku Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: FB/Igor Matovic, istockphoto.com