Igor Matovič sa v posledných týždňoch držal celkom na uzde a jeho vyjadrenia neobsahovali drsné útoky, ktorými je povestný. Politik sa však pozviechal a otvorene spustil spŕšku kritiky na novinárov, no aj samotnú prezidentku.

Zuzana Čaputová včera (28. septembra) vystúpila v parlamente so Správou o stave republiky. Zdá sa, že jej slová boli poslednou kvapkou pre ministra financií, ktorý sa rozhodol na ňu verejne posťažovať. Je totiž verejne známe, že sa nedávno stretla so šéfom strany Smer-SD, s ktorým chcela konzultovať snahu upokojiť situáciu v krajine.

To sa však nepáči Igorovi Matovičovi. ,,Osobne nerozumiem tomuto kroku zo strany prezidentky. Na druhej strane si to vysvetľujem tak, že sa chcela zaľúbiť voličom Roberta Fica. Inak to pochopiť neviem. Stretávať sa s mafiánom, ktorý je zodpovedný za totálny rozvrat spoločnosti, legitimizovať ho, mi pripadá úplne mimo misu,“ povedal v rozhovore pre Denník N. ,,Zrejme si myslí, že je pre Slovensko lepšie komunikovať s mafiánmi ako s legitímnymi predsedami politických strán,“ dodal.

Rodák z Trnavy nnešetril kritikou ani na adresu novinárov, ktorí mu vraj nič nedarovali. ,,Mnohí novinári vzkriesili Fica tým, ako bili do mňa, do nás. Ficovi na ružiach ustlali,“ vyhlásil. S týmto tvrdením však rozhodne nesúhlasila novinárka Monika Tódová, ktorá sa dlhodobo zaoberá aktivitami a majetkovými pomermi známeho Smeráka.

Tódová sa napokon rozhodla Matovičovi vysvetliť, že má rovnaký meter na neho aj na predsedu strany Smer-SD. ,,Nie sme stranícke noviny, nie je našou úlohou chváliť vás, obskakovať vás, aj keď ste vystriedali Fica. Keď niekto robí chyby, tak novinári o nich hovoria, to je úplne bežné,“ zareagovala. Expremiér však trval na tom, že médiá pomohli Ficovi na úkor jeho osoby. ,,Omyli ste ho z tých všetkých skorumpovaných s*ačiek, máte ho mať,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk  |  Foto: YT/Denník N, FB/Zuzana Čaputová, Monika Tódová