Facebookové Priznania vysokoškolákov sú populárne medzi slovenskou mládežou už dlhší čas. Ide o stránku, kde študenti vysokých škôl môžu verejne a anonymne pridávať príspevky so sťažnosťami, pochvalami, otázkami a poznatkami z diania na vysokých školách. Neraz sa na stránke vyskytne príspevok vyvolávajúci nevšedný záujem. Potom sa môže stať, že naň reagujú aj samotní politici.

Tak to bolo aj s príspevkom študenta, ktorý sa sťažoval, že ho so spolužiakmi vedenie fakulty prinútilo zúčastniť sa piatkovej prednášky len preto, že na nej bude prednášať premiér Slovenskej republiky, Robert Fico. Študent sa rýchlo dočkal ohlasu od svojich kolegov z iných univerzít. Jeden z nich mu odporučil obrátiť sa na Igora Matoviča, nech študentom na prednáške zabezpečí tričká s nápisom Fico chráni zlodejov.

Odozva na seba nenechala dlho čakať, a do debaty sa zapojil sám Igor Matovič. Ten beznádejnému študentovi nechal kontakt na seba s tým, že nebude problém tričká zaobstarať. Matovičov a ďalšie komentáre si môžete prečítať nižšie.

Igor Matovič sa vyjadril na Priznaniach vysokoškolákovReakcie na prednášku Roberta FicaReakcia na Igora Matoviča na stránke Priznania vysokoškolákovIgor Matovič na priznaniach vysokoškolákovZ Priznaní vysokoškolákov

Zdroj: Facebook