Stravné lístky sa v posledných dňoch stávajú na politickej pôde čoraz diskutovanejšou témou. Zdalo sa, že o budúcnosti gastrolístkov je rozhodnuté. Opak je však pravdou.

Je to iba pár dní, čo sa podpredsedníčka vlády Veronika Remišová stala hosťom relácie RTVS O 5 minút 12, kde sa vyjadrila, že podľa ich návrhu by sa stravné lístky po novom mali dať využiť iba v reštauráciách, pričom v supermarketoch by boli zakázané.

Na riešenie členky strany Za ľudí kývli členovia aj iných koaličných strán, v dôsledku čoho by zmena zákona prešla s vládnou väčšinou. Na vyjadrenie Remišovej však najnovšie zareagoval aj premiér, ktorý poriadne zamiešal karty. Už v minulosti totiž vyhlásil, že by gastrolístky úplne zrušil.

Matovič je presvedčený, že ak má krajina svoju menu, nie je nutné mať ,,druhý papierik“. Sám navrhuje, aby zamestnanci dostali príspevok na stravovanie v peniazoch. „Jednoducho zamestnanec príde za svojím zamestnávateľom a povie si: ,Chcem súčasný systém a dostávať gastrolístky alebo chcem dostať radšej eurá.’ Určite by to nebolo na rozhodnutí zamestnávateľa. A zároveň platí, že zamestnanci by pri takejto zmene neprišli ani o jediné euro,“ vysvetlil premiér na poslednej tlačovej konferencií, pričom uviedol, že zrušením straveniek môže krajina ušetriť 80 miliónov eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OĽaNO  |  Foto: FB/Teleráno, Nikolka o.z., Igor Matovič