Bez útokov Igora Matoviča by to jednoducho nešlo! Tvrdú kritiku zo strany expremiéra majú za sebou minister hospodárstva Richard Sulíkšéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková. Najnovším terčom sa stal člen jeho vlastnej strany Vladimír Lengvarský.

Igor Matovič čoraz viac upriamuje svoju pozornosť na ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Je zrejmé, že expremiér mu nevie zabudnúť, že sa s očkovaním ruskej vakcíny Sputnik V začalo neskôr. Predseda strany OĽaNO dokonca naznačil, že sa o Lengvarského osude rozhodne na jeseň.

Rodák z Trnavy totiž vyčíta šéfovi rezortu zdravotníctva pomalé tempo očkovania a niektoré personálne nominácie. Problém vidí aj v spoplatnení antigénnych testov. ,,Niektoré kroky robí dobre, niektoré sú neuvážené. Nas*ať ľudí tým, že povie, že zo dňa na deň si budú platiť drahé testy, lebo chceme prinútiť ľudí, aby sa zaočkovali, tak to je také, že niekto si neurobil domácu úlohu,“ vyhlásil Matovič.

Paradoxom je, že Lengvarský si pýtal od ministerstva financií peniaze na rozsiahlejšiu očkovaciu kampaň, ktoré však nedostal. Podľa slov bývalého premiéra musí strážiť efektívne míňanie verejných zdrojov. Chcel vedieť, ako a ktoré médiá budú využité pri reklame, no údajne nedostal odpoveď.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk  |  Foto: YT/SME, HNtelevízia