V uplynulých dňoch sa Igor Matovič vyjadril na tlačovej konferencii o istom “pendlerovi” z Prievidze, ktorý pracuje ako poštár v Rakúsku. Premiér tvrdil, že sa pri vykonávaní svojej profesie nakazil v zahraničí koronavírusom, pričom po príchode na Slovensko ohrozil mnohých ľudí.

Ten má však na celú vec iný názor! Matovičom zmieňovaný pendler, ktorý mal na Slovensku nakaziť ďalších šesť ľudí, zdieľal na sociálnej sieti Facebook rozsiahly status, v ktorom vysvetlil celú situáciu. „Testovaný som bol na základe pozitívnych testov mojej svokry, ktorá pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici. Tá bola nakazená pri výkone svojej práce,“ uvádza. Ako ďalej dodáva dotknutý muž, od uzavretia hraníc, a teda od 12. marca, v Rakúsku až do 13. apríla nebol.

“Som sklamaný z vyjadrenia hlavnej hygieničky, ktorá uviedla do TV absolútne nezmysly. Nikto ma dodatočne nekontaktoval, aby si u mňa overili fakty, ako bolo uverejnené. Pravdepodobne bol môj prípad zneužitý na to, aby zakryl nedostatočnú bezpečnosť v nemocniciach alebo na vykreslenie dôležitosti opatrení proti pendlerom, ktoré sú spochybňované,” dodal znechutený Michal.

K celej situácii sa napokon dodatočne vyjadril aj samotný premiér, ktorý uznal svoje pochybenie. To malo nastať z dôvodu chybnej informácie od dôveryhodného zdroja.

Celé vyjadrenie Igora Matoviča

“Včera mi priamo riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva poskytla informáciu, že v pondelok zachytili prípad jedného pendlera z Prievidze, ktorý býva v Bratislave, robí poštára v Rakúsku … a nakazil 6 ľudí zo svojej rodiny. Presne tak som to povedal na tlačovej konferencii bez toho, aby som niekoho menoval menom – a ani som ho nevedel, logicky. Dnes som sa z médií dozvedel, že nemenovaný pendler sa cíti dotknutý vyjadrením pani hygieničky v televízii.

Tak som teda zavolal naobed dotyčnému pánovi, vysvetlil som mu, že ja som komunikoval len to, čo mi hodnoverná osoba povedala … a zároveň som sa mu ospravedlnil, ak by sa ho mňou šírená info nejako dotkla. Ospravedlnenie prijal. Rozhovor trval 17 minút a zaujímal som sa, ako to teda bolo a kde vznikol šum. Pochopil som z toho situáciu tak, že on logicky predpokladá, že sa nakazil od svokry, ktorá robí v nemocnici… ale hygiena predpokladala, že šíriteľom v rodine bol on a vírus priniesol z Rakúska. Vraj si to už s pani riaditeľkou vydiskutovali … a ja sa do toho nemienim miešať.

Každopádne prajem skoré uzdravenie všetkým nakazeným v tomto, ako aj v iných prípadoch … a aj tento prípad považujem za dôkaz toho, že vírus nemáme zďaleka pod kontrolou, keďže len tušíme kto kde koho mohol nakaziť. Dík za pochop,” vyjadril sa Igor Matovič, pričom si za ľudské gesto uznania svojej viny a verejného ospravedlnenia vyslúžil množstvo pozitívnych ohlasov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.