Expremiér Igor Matovič sa spolu s ďalšími 36 nominovanými výrokmi dostal do ankety Se*istický blud, do ktorej prišlo až 11 884 hlasov. Anketu vyhlásila organizácia Se*istický kix a ľudia mali celý mesiac od Medzinárodného dňa žien na to, aby rozhodli, ktorý výrok politikov a známych tvárí najviac znevažuje nežnejšie pohlavie.

Do ankety bolo zaradených hneď niekoľko výrokov Matoviča, pričom práve jeho status k MDŽ z minulého roka sa stal absolútnym víťazom ankety. Expredseda vlády v ňom vzdáva chválu ženám za to, že muži majú plné bruchá. “Chvála Bohu za ženy. Chýbali by našim očiam, ušiam, srdciam… A určite aj brušká by plakali. Ešteže tomu Adamovi smutno bolo a pánbožko nebol lenivý a žienku mu vyrobil,” napísal pred rokom.

Za svoje slová získal v ankete až 831 reakcií a vyhral označenie Se*istický blud. Organizácia pošle víťazovi cenu poštou a pribalí aj náučnú knihu z oblasti rodovej rovnosti. “Dúfame, že výsledok anticeny bude vnímať ako impulz na reflexiu používania se*istického jazyka. Veríme, že mu v tom pomôže náučná kniha z oblasti rodovej rovnosti, ktorú mu v blízkej dobe pošleme poštou,” zverejnili na sociálnej sieti.

Po Matovičovi, ktorý nedávno spolu s ďalšími politikmi zverejnil majetkové priznania, sa na druhom mieste umiestnil Oliver Andrásy so 702 hlasmi, keď si verejne zastával počin herca Maroša Kramára voči televíznej maskérke. Na tretej priečke skončil politik Milan Krajniak so 660 hlasmi po tom, ako si zavtipkoval na účet manželky o domácich prácach.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Se*istický kix │ Foto: YT/DenníkN, FB/Se*istický kix