Na tlačovej konferencií informovali v pondelok (28. júna) Eduard Heger spoločne s ministrom financií o úspechu, ktorý sa im podarilo zariadiť pre automobilku v Trnave. Rokovania mal pod palcom vtedajší premiér Igor Matovič, pričom do zdarného konca ich priviedol už ako minister financií.

Vedenie automobilky v Trnave Stellantis Slovakia má čo oslavovať! Po rokovaniach s Igorom Matovičom oznámil premiér Eduard Heger preinvestovanie až 180 miliónov eur. Financie by mali slúžiť prioritne na výrobu elektrických automobilov: „Nová výroba začne od roku 2023 a veľká časť budú plne elektrické vozidlá. Automobilka reaguje na súčasné trendy a zavedie nové technológie v rámci Smart Industry. Automobilový priemysel považuje vláda za kľúčové odvetvie našej ekonomiky,“ hovorí premiér.

Generálny riaditeľ Stellantis Martin Dzama radí Trnavu medzi najproduktívnejšie automobilky na Slovensku a jej zamestnanci vďaka tejto investícii nie sú ohrození stratou práce. Práve pracovníkom fabriky pripisuje Igor Matovič najväčšie zásluhy vďaka tomu, že dokázali vedenie Stellantisu presvedčiť svojou precíznou prácou o investíciu. Viac vo videu:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR, YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: FB/Igor Matovic, YT/HNtelevízia