Kongres IIHF prijal na poslednom zasadnutí niekoľko nových pravidiel, s ktorými by sa hra v predĺžení mala stať atraktívnejšou.

[sociallocker]Najväčšou zmenou v pravidlách je hra troch proti trom v predĺžení počas základných skupín. S týmto modelom predĺženia už prišla skôr kanadsko-americká NHL a za veľkou mlákou zožala táto novinka obrovský úspech. V prípade, že sa diváci nedočkajú rozhodnutia ani v predĺžení, budú nasledovať tri série samostatných nájazdov. V ďalšej fáze turnaja, vo štvrťfinálových dueloch sa môžu diváci tešiť na 10 minútové predĺženie s hrou štyroch proti štyrom, s prípadnými piatimi sériami nájazdov. Toto isté sa týka aj semifinálových zápasov. Čo sa týka finále, v prípade nerozhodného stavu po 60 minútach, bude nasledovať ďalšia tretina predĺženia, čiže celých 20 minút. Tieto zmeny v pravidlách sa týkajú MS mužských, ženských aj juniorských kategórií.

Okrem noviniek v pravidlách sa na kongrese potvrdili aj dejiská ďalších štyroch Majstrovstiev sveta. Budúci rok naše mužstvo zavíta do Nemecka a Francúzska, o rok neskôr bude šampionát hostiť Dánsko. V roku 2019 MS opäť zavítajú na Slovensko, zápasy sa budú odohrávať v Bratislave a v Košiciach a rok po nás sa na šampionát môžu tešiť Švajčiari.

Zdroj: sportky.zoznam.sk | Foto: commons.wikimedia.org [/sociallocker]