Nedávno sa začalo sociálnymi sieťami šíriť video z konferencie infektológov v Nitre, kde sa bujaro zabával aj Pavol Jarčuška. Muž, ktorý sa podieľa na tvorení protipandemických opatrení a má byť vzorom, sám porušil pravidlá.

15. októbra sa uskutočnila infektologická konferencia v Nitre, kde bol jedným z hostí aj uznávaný odborník Pavol Jarčuška. Po hlavnom programe hosťom zahrali Kandráčovci, vďaka čomu vznikla bujará zábava. Vo videu, ktoré sa šíri sociálnymi sieťami, sa zabáva aj samotný infektológ.

Dobre naladený vytancoval niekoľko kolegýň. V uvedenom čase sa však Nitra podľa Covid automatu nachádzala v červenej farbe, kde sú zavedené prísnejšie pravidlá. V interiéri sú povinné respirátory, no člen pandemickej komisie nemal nič, čo by prekrylo jeho dýchacie cesty.

Pravosť videa potvrdil aj samotný Jarčuška a po odhalení jeho pochybenia sa rozhodol nahlásiť na Úrade verejného zdravotníctva. Celá záležitosť bola prešetrená a Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre napokon ukončil priestupkové konanie s jasným výsledkom. Infektológ dostal pokutu vo výške 250 eur, ktorú hneď uhradil a považuje ju za primeranú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: kosice.korzar.sme  |  Foto: YT/unlpsk, Aladandy, TV Markíza  |  Video: Streamable.com