Spoločnosť InStat zbiera oficiálne štatistiky z jednotlivých zápasov Fortuna ligy, z nich bola dva týždne po konci ligy spracovaná a vyhlásená ideálna jedenástka. Niektoré mená prekvapujú, no viac prekvapuje to, že v nej chýba zrejme najlepší hráč ligy…

[sociallocker]Jednou z podmienok zaradenia hráčov do zostavy bolo odohranie minimálne 1980 minút v sezóne, čo sú dve tretiny z celkovej minutáže. Na to doplatil napríklad trnavský útočník David Depetris, ktorý sa spoločne s Matúšom Berom stal najlepším strelcom ligy, a to aj napriek tomu, že takmer pol sezóny nehral. No práve druhý spomínaný, Matúš Bero, opora majstrovského Trenčína, ktorý strelil 15 gólov a zároveň bol kľúčovým hráčom stredu poľa sa do zostavy akoby zázrakom NEDOSTAL!

To sa podarilo jeho piatim spoluhráčom, rovnako tak päťnásobné zastúpenie má aj Slovan. Jediný futbalista mimo týchto dvoch klubov je záložník Žiliny, Viktor Pečovský. Naopak, bronzová Myjava zastúpenie nemá, podobne ako ďalšie kluby.

Nečakane sa do tejto zostavy dostal v Slovane viac-menej nechcený Marko Milinkovič, brankársky post je podľa reakcií fanúšikov taktiež skôr “protekčný”. Koniec koncov, nič s tým neurobíme a tak môžme týmto jedenástim hráčom, medzi ktorými je hneď päť legionárov, len pogratulovať.

Ideálna jedenástka sezóny podľa InStat:

Ján Mucha (Slovan) – Martin Šulek (Trenčín), Boris Sekulič (Slovan), Kornel Saláta (Slovan), Kingsley Madu (Trenčín) – Ryan Koolwijk (Trenčín), Viktor Pečovský (Žilina) – Marko Milinkovič (Slovan), Ibrahim Rabiu (Trenčín), Gino van Kessel (Trenčín) – Adam Zreľák (Slovan).

Zdroj: fortunaliga.sk | Foto: Facebook [/sociallocker]