Český dokumentarista Jakub Charvát ešte minuloý rok nakrútil dokument s názvom Rada nad zlato, ktorý mal poukazovať na špinavé praktiky firmy OVB Allfinanz. Film popisoval kontroverzný spôsob podnikania tejto spoločnosti a tá na študenta vysokej školy kvôli jeho dokumentu podala žalobu.

[sociallocker]Kontroverzný dokument Rada nad zlato vznikol ešte v roku 2015 a jeho hlavným posolstvom je zachytiť spôsob fungovania spomínanej spoločnosti, ale taktiež praktiky “finančných poradcov”, ktorí so svojími klientami uzavreli veľmi netradičné zmluvy. Tie boli absolútne nevýhodné pre klientov spoločnosti, ale na druhej strane sa mohol spokojný “finančný poradca” tešiť z tučnej provízie.

Tvorca dokumentu Jakub Charvát sa pod nátlakom právnikov firmy OVB rozhodol film nevydávať, ale ako to už v dobe internetu býva zvykom, skrátená verzia dokumentu sa šíri medzi ľudí. Súdny spor medzi Charvátom a spoločnosťou OVB je ešte stále v štádiu riešenia, takže z našej strany by bolo nevhodné sa k celej situácii a k samotnému dokumentu vyjadrovať. Ponúkame vám však uniknutú cenzúrovanú a skrátenú verziu dokumentu Rada nad zlato a budeme radi, ak sa v komentároch pod článkom podelíte o váš názor, respektíve o vaše skúsenosti s touto finančnou spoločnosťou a jej poradcami.

Video: YouTube.com | Foto: YouTube.com
[/sociallocker]