Interpol zadržal obvineného Slováka z kauzy Mýtnik priamo v Dubaji!

Dátum:

V piatok (29. januára) zadržala NAKA v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Imreczeho, pričom bolo zadržaných aj ďalších 8 osôb. Medzi nimi mal byť taktiež stíhaný aj Michal Suchoba, ten sa však zdržiaval v Dubaji. Polícia Slovenskej republiky informuje o jeho dolapení Interpolom.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu vydala rozhodnutie o medzinárodnom zatykači na Michala Suchobu obvineného v kauze Mýtnik. Polícia SR aktualizovala rozsiahly časozber jeho dolapenia, pričom sa od počiatku akcie skrýval v Dubaji. Celá akcia zatknutia bola odštartovaná už 29. januára, proces získania medzinárodného zatykača v spolupráci s právnym oddelením Interpolu v Lyone bol vydaný 10. februára.

„Policajtom z oddelenia cieľového pátrania odboru pátrania a kriminalisticko-technických činností úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru sa podarilo operatívnou cestou získať informácie o pobyte hľadaného M.S. na území Spojených arabských emirátov (SAE).
Lovci lebiek získané operatívne informácie poskytli prostredníctvom Úradu medzinárodnej policajnej spolupráce Národnej ústredni INTERPOL Slovensko a tí ju v rámci siete INTERPOL poskytli svojim partnerom v Spojených arabských emirátoch. Hľadaného muža dnes zadržali príslušníci INTERPOLu SAE,“ informuje Polícia Slovenskej republiky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky, denníkN | Foto: MINV, wikimedia.org

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...