Zo všetkých strán počuť, že je dôležité investovať. Avšak pri investovaní taktiež nie je isté, že budete pluse, a už vôbec nie to, že závratne zbohatnete. Ako teda ivestovať a akých zásah sa držať?

Nebudeme sa hrať na to, že sme zjedli všetku múdrosť sveta a že mesačne máme všetci v redakcií tisíce eur z nejakých fondov, z obchodovania s komoditami, kryptomenami alebo do čohokoľvek iného. Podstatou tohoto článku je niečo iné.

Zásada číslo jeden je “kto sa bojí, nech nechodí do lesa”. Ak neviete ako začať, ekonomické termíny a obchodovanie sú pre vás španielska dedina, tak zbytočne nezačínajte. Je dôležité si niečo načítať, v dnešnej dobe sú aj na internete veľmi dobré videá a v neposlednom rade sa môžete informovať trebárs v banke, kde máte bežný účet. Alebo v nejakej inej.

Zásada číslo dva je “začať opatrne a pomaly”. Aj keď si myslíte, že už rozumiete základným pojmom, po pozretí sa na grafy vidíte, že akcie idú raz hore a inokedy dolu (a to každú minútu, hodinu, deň, týždeň,…), určite nič netreba uponáhľať. Kľudne začnite s 20 alebo 100 eurami a trebárs ak budete používať aplikácie, tak obchodujte aj rok či dva doslova s centami či jednotkami eur.

Trh je veľmi turbulentný a prísť v prvom týždni o 1000 eur “lebo si myslíte to a to”, je nielen nepríjemné, frustrujúce, ale dokáže to od ďalších investícií odradiť, hoci o desať rokov by ste mohli vďaka získaným skúsnostiam pekne investovaním zarábať alebo si privyrábať.