Premiér Robert Fico sa naďalej zotavuje v NÚSCH v Bratislave, kde naňho dohliada tím najlepších odborníkov. Je ale iróniou osudu, kto tomuto ústavu šéfuje. [sociallocker]

Premiér Robert Fico bol po zdravotných ťažkostiach vo štvrtok hospitalizovaný v NÚSCH v Bratislave, kde má podľa informácií pobudnúť až do konca týždňa. Počas jeho pobytu sa oňho stará najlepší tím odborníkov. Za starostlivosť momentálne vďačí personálu, ktorému šéfuje muž menom Mongi Msolly – imigrant a moslim z Tuniska.

msolly NUSCH
Mongi Msolly vedie najmodernejšiu kliniku na Slovensku .

Mongi Msolly je riaditeľom ústavu od roku 2006, vyštudoval Elektrotechnickú vysokú školu v Tunisku, po imigrácií aj Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave. Hovorí arabsky, anglicky či francúzsky a počas svojej praxe mu boli udelené viaceré ocenenia. Zaslúžil sa o vznik najmodernejšej nemocnice v Slovenskej republike, ktorá hospodári bez dlhov.

Premiér Fico pred voľbami podporoval protiimigrantskú politiku a moslimských imigrantov označil ako ľudí s odlišným náboženstvom a kultúrnymi zvykmi a zasadzoval sa proti utečeneckým kvótam. Dnes je jeho zdravie, paradoxne, práve v rukách moslimského imigranta.

Zdroj: topky.sk |  Foto: Facebook, nusch.sk / Vladimír Benko [/sociallocker]