IMT Smile na čele so spevákom Ivanom Táslerom patrí medzi najúspešnejšie slovenské kapely, pričom sa na hudobnej scéne objavujú už viac ako 20 rokov. Na účte majú desiatky úspešných hitov, ktoré sú dodnes ohodnotené prestížnymi cenami, avšak pri preberaní tej poslednej urobil Prešovčan nečakané gesto.

1. októbra sa v Mestskom divadle P.O.Hviezdoslava uskutočnilo odovzdávanie cien Slovenského ochranného zväzu autorského, ktoré je známe pod skratkou “SOZA“. Pre jednu zo sošiek si už po siedmykrát prišiel spevák Ivan Tásler, ktorý si prevzal cenu pre Skladateľa najhranejších hudobných diel.

Líder skupiny IMT Smile sa pri ďakovnej reči rozhodol symbolicky venovať ocenenie svojmu kolegovi Petrovi “Duďovi“ Dudákovi, ktorý v auguste podľahol rakovine pankreasu. Podľa Táslera išlo o nesmierne talentovaného hudobníka, producenta i grafika.

Upozornil, že mnohí fanúšikovia ani len netušia, aké fantastické veci stvoril nielen ako hudobník, ale aj producent. Okrem toho, že bol členom skupiny HEX, pomohol Adamovi Ďuricovi pri skladbe Mandolína, a taktiež sa v rádiu Expres podieľal na tvorbe hudobnej grafiky stanice, jinglov či podmazov. Ivan v tomto prípade venoval prvýkrát za svoju kariéru cenu inému interpretovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/HEX, IMT Smile, SOZA