Letné dovolenky sú obdobím oddychu a pohody, na ktoré sa tešíme všetci. Mnohí sa rozhodnú stráviť voľné dni v zahraničí pri mori, pričom si vychutnávajú dobré jedlo a slnečné dni. Aj počas dovolenky však musíte byť opatrní, keďže na to môžete doplatiť ako Izabela.

Izabela Draštíková z Prahy sa podelila so svojím príbehom, ktorý sa stal ešte v 90. rokoch, no je stále aktuálny, keďže hrozba nákazy pásomničky pečeňovej je možná aj dnes. Kozmetička strávila tri mesiace v gréckom meste Agios Konstantinos, kde si s mamou užívala dovolenku.

Zdravotné problémy prišli až dva roky po dovolenke, keď trpela horúčkami, zápalom a bolesťami žalúdka. Lekári jej našli cystu a predpokladali, že sa vstrebe. Opak bol však pravdou, keďže ďalšie vyšetrenia ukázali, že išlo o cystu, v ktorej sa nachádzali tisícky zárodkov pásomničky pečeňovej.

Češka podstúpila liečbu antiparazitikami a taktiež sa doktori snažili cystu odsať, no jej zdravotné problémy pretrvávali. Útvar v jej tele dokonca narástol natoľko, že začal tlačiť na rebrá. Kozmetička napokon musela podstúpiť operáciu, pri ktorej jej vyrezali cystu aj s časťou sleziny, pričom jej ťažké obdobie pripomína jazva cez celé brucho.

Izabela dodnes chodí na pravidelné kontroly, no je vďačná, že je konečne zdravá. Blondínka taktiež pripomína, že človek sa spomínanou infekciou môže nakaziť konzumáciou neumytého jedla alebo pri nedostatočnej hygiene. 37-ročná žena sa domnieva, že práve jedenie neumytého ovocia a zeleniny ju priviedli do nemocnice. V niektorých prípadoch môže byť rizikom aj kontakt s infikovaným psom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: Unsplash, Pixabay