Je tomu len zopár hodín, čo celé Česko i Slovensko obletela srdcervúca fotografia špičkového hokejistu Jaromíra Jágra. Obľúbený športovec, ktorý preslávil svoju republiku všade vo svete, bol zachytený v Chráme sv. Víta, kde ostal sedieť po poslednej rozlúčke so spevákom Karlom Gottom.

Sociálne siete uplynulý víkend zahltila srdcervúca snímka Jaromíra Jágra, ktorý skľúčene sedí na Pražskom hrade v Chráme sv. Víta. Práve tu sa totiž konala 12. októbra zádušná omša za hudobníka Karla Gotta, ktorý zomrel v dôsledku akútnej leukémie.

Snímka, ktorú vytvorila Lenka Benešová, sa stala doslova virálnou a len za pár hodín ju zdieľali tisíce ľudí. “Túto fotku som musela urobiť. Ten pohľad ma dostal. Keď zaznela posledná pieseň “Už z hor zní zvon” a ľudia odišli, zostal ticho sedieť v katedrále jeden človek. Rozjímal sám so sebou, možno spomínal na Karla… Možno hovoril s Bohom,” napísala k záberu.

Ku konkrétnej snímke sa napokon vyjadril aj samotný Jágr, ktorého s Gottom spájalo dlhoročné priateľstvo. “Myslím si, že táto fotka vystihuje nekonečnú vďaku k Stvoriteľovi za jeho lásku a trpezlivosť k nám ľuďom a za to, že nám ukazuje na vyvolených ľuďoch, ako správne a šťastne žiť,” uviedol hokejista pre český Blesk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Lenka Benešová, Facebook/Milujeme hokej, Karel Gott, Jaromir Jagr