13. júna otriasla strednou Európou beštiálna vražda len 10-ročnej Kristíny, ktorú v lese neďaleko domu podrezal iba 22-ročný Jakub. Podľa prvotných informácii mal byť chorobne zamilovaný do jej matky a čin vykonať so se*uálnym motívom. Ako sa však zdá, všetko je inak.

V poľskej časti Sliezska hľadali záchranné zložky od uplynulého štvrtka Kristínu († 10), ktorú napokon našli náhodní okoloidúci neďaleko jej bydliska. Vrah školáčky zamaskoval miesto činu tak, aby pôsobilo, že zabíjal pe*ofil, no napokon sa k nemu priznal len 22-ročný Jakub.

Ako uviedli vyšetrovatelia, nakoľko dievča mladého muža poznalo, pravdepodobne k nemu nastúpilo do auta, po čom jej zasadil niekoľko bodných rán do hrude a krku. Podľa denníka Gazeta Wroclawska, matka obete Agniezska vychovávala dievčatko a jej dve sestry sama, pričom s vrahom dievčatka udržiavala vzťah. Nakoľko mu však matka troch detí mala údajne pred časom povedať, že sa s ním chce rozísť, Jakub sa jej rozhodol pomstiť. Rodine totiž pomáhal pri stavbe domu a veril, že budú v budúcnosti tvoriť šťastnú domácnosť.

Po hrdelnom čine si prišla pre vraha dievčatka polícia, ktorá ho odviedla bosého a v spodnom prádle, čo ostro napadol úrad poľského ombudsmana. K činu mladíka sa napokon vyjadrili aj jeho rodičia, ktorí však neskrývali rozčarovanie. „Stigma na nás zostane po zvyšok života. Vieme, že náš syn musí byť potrestaný, ak bude dokázaná jeho vina. V piatok sme s ním mali len krátke stretnutie, bol veľmi pokojný. Nič nenasvedčovalo tomu, že by mohol takýto čin spáchať, bol vždy dobrým chlapcom,“ uviedla Jakubova matka pre TVN.

Vzhľadom na skutočnosť, že Jakub zavraždil svoju obeť mimoriadne krutým spôsobom, poľský minister spravodlivosti žiada najvyšší možný trest, a teda doživotie bez možnosti prepustenia.

Video ohľadom prípadu môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: TVN, Gazeta Wroclawska, tvp.info