Zúfalá Dagmar (25) mala úplne zdravého chlapčeka, ktorého postihla zápcha. V nemocnici jej ale zomrel priamo v náručí. Teraz sa zdrvenej žene dostali do rúk výsledky vyšetrovania, ktorým nedokáže uveriť.

Dagmar mala celkom zdravého chlapčeka Jakubka († 2), no život sa jej od základov zmenil v novembri minulého roka potom, čo sa malý nedokázal pár dní vyprázdniť. Nasledoval pobyt v nemocnici v Dolnom Kubíne, počas ktorého sa nešťastná matka namiesto pomoci dočkala nadávok za to, že je nezodpovedná. Najviac ju ale dorazil liečebný postup nemocnice: “Dali do neho šesť klystírov a Jakubka mi otrávili. Jakubko mi zomrel v náručí. Nikoho tam nezaujímalo, že už zvracia krv a stolicu, keby sa rozhýbali, tak dnes tu mohol byť so mnou,” plače zronene pre Nový Čas žena, ktorá prišla kvôli zápche o synčeka.

Pitevná správa ukázala, že drobček mal plné črevo stolice a došlo k celkovej sepse a otrave, na čo začala matka okamžite konať. Deväť mesiacov musela napokon čakať na verdikt Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, no výsledok vyšetrovania ju dorazil ešte viac. Hoci oficiálne papiere ešte nemá, už teraz pozná ich obsah: “Ešte nemám papiere v ruke, no už som podala sťažnosť. Dolnokubínska nemocnica má už v ruke výsledky, kde oni nepochybili. A ja sa pýtam, je normálne, že dieťaťu dajú šesť klystírov? Veď to by zabilo aj dospelého človeka,“ hovorí naštvane Dagmar, ktorá si počká na výsledky písomne a bude si trvať na svojom aj naďalej.

Nemocnica v Dolnom Kubíne má ale na vec jasný názor, na ktorom sa nič nemení: “V prvom rade DONsP Dolný Kubín vyjadruje úprimnú ľútosť nad smrťou maloletého Jakuba P. Dolnooravská nemocnica však má za to, že pri ošetrovaní maloletého Jakuba splnila všetky povinnosti vyplývajúce zo zákona a zdravotná starostlivosť dieťaťu bola poskytnutá v najvyššej odbornej miere, čo okrem iného v konaní potvrdil aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou,” obhajuje sa nemocnica so slovami, že matka poskytuje médiám informácie, ktoré sa nezakladajú na pravde a zavádza, ba dokonca zvažujú právne kroky na ochranu svojho dobrého mena. Či skončí nešťastná matka ako obžalovaná z poškodzovania dobrého mena nemocnice, ukáže najbližšie prešetrenie prípadu. Slovensko šokoval aj prípad Majky († 33), ktorá umrela v nemocnici po vyčerpávajúcom pôrode. 

Zdroj: cas.sk │ Foto: Pixabay