Spomínate si na drámu, ktorá sa koncom novembra odohrala na českom Zlatom slavíkovi? Jej ústrednou postavou bol Jan Bendig, na ktorého neznámy muž vysypal múku. O tri mesiace neskôr vyšlo na povrch, že daný incident bol vopred premyslený.

Odovzdávaniu sošiek predchádzal škandál. Počas toho, ako spevák Jan Bendig pózoval na červenom koberci, pribehol k nemu neznámy muž a vysypal naňho múku. Honza neskrýval obrovský šok a vydesenie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Bendig (@bendigjan)

,,Stále nenachádzam tie správne slová, čo k tomu povedať. Mrzí ma to. Naozaj veľmi. To, že celý život musím stále určitých ľudí presviedčať, nech ma nehádžu do jedného vreca a nepozerajú na mňa cez prsty, je niekedy fakt psychicky unavujúce. Nebudem klamať, včera ma to po tom incidente totálne zlomilo a nevedel som, čo si mám myslieť a čo robím zle,” napísal na Instagram po Slavíkovi znechutený spevák.

Samozrejme, už vtedy sa u ľudí objavili špekulácie, že mohlo ísť o vopred dohodnuté divadlo. Jan Bendig to však rázne poprel. ,,Zase musím niektorých presviedčať, že naozaj nemám za potrebu po sebe hádzať múku, aby som bol “slávny” a písalo sa o mne! Tento chlapec urobil blbosť! Ale na rozdiel od niektorých sa k tomu postavil čelom a dnes sa mi ospravedlnil,” obhajovala sa česká hviezdička. Polícia však teraz prišla so zistením, že predsa len nehovoril pravdu.

Zahrané divadlo? Ozval sa muž, ktorý na Bendiga vysypal múku!

„Kriminalisti z odboru extrémizmu a terorizmu incident na Českom slávikovi preverili a zistili, že obaja účastníci boli dohodnutí. Z toho dôvodu sa trestný čin nestal a celý prípad bol odložený. Všetci aktéri sú však podozriví zo spáchania priestupku krivé vysvetlenie a vec bude odovzdaná príslušnému správnemu orgánu na prešetrenie. Hrozí im pokuta až do výšky 50 tisíc korún (cca 1 970 €),“ uviedol pre redakciu iDNES.cz hovorca pražskej polície Richard Hrdina.

K situácii sa stručne vyjadril Janov partner a manažér. ,,Nechápem, prečo by to malo byť zinscenované,“ povedal Lukáš Rejmon redakcii Showtime.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Bendig (@bendigjan)

Zdroj: iDNES.cz | Foto: Instagram/bendigjan/blesk.cz