Krimi Ján Kán dostal 10-ročný trest: Ostrý odkaz jeho exšéfa Černáka!

Ján Kán dostal 10-ročný trest: Ostrý odkaz jeho exšéfa Černáka!

Mikuláš Černák je za mrežami od roku 1997, pričom je odsúdený na doživotie. Má tak dostatok času na to, aby detailne sledoval osudy svojich ,,súputníkov“. Jedným z nich je Ján Kán, ktorý veril, že nepocíti policajné putá na rukách, avšak sudca mu ten pocit doprial!

Na verejnosť sa opäť dostala kauza vraždy poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka, ktorého v roku 1997 uniesli Černákovci. Pôvodne za neho pýtali výkupné, no jeho lokalita bola prezradená. Podľa obžaloby mu napokon samotný šéf banskobystrického podsvetia strelil z pištole do úst a následne jeho pravá ruka Ján Kán z tej istej zbrane strelil muža do hrudníka.

Súd ich v roku 2019 oboch uznal za vinných, no rodák z Brezna je odsúdený na doživotie, čo sudca považoval za dostatočné. Kán vtedy dostal osem rokov, pričom sa odvolal. Nadriadený súd napokon zrušil rozsudok v roku 2021 a celý prípad sa dostal na Okresný súd v Banskej Bystrici, na ktorom bol kriminálnik uznaný vinným a tentokrát dostal 10 rokov za mrežami.

Správy o rozsudku pre Kána sa dostali do uší aj 55-ročnému väzňovi, ktorý ho nazval zbabelcom. Podľa jeho slov iba vyplakáva a všetko hádže práve na neho. Pred sudcom mal dokonca vyhlásiť, že ide o pomstu zo strany Černáka za to, že mu nechcel pred osemnástimi rokmi pomôcť v podobe nepravdivej výpovede.

Aj keď nešetril posmechom na adresu bývalého spolupracovníka, dnes necíti už žiadny hnev a skôr ho ľutuje za zbabelé správanie. ,,Mrzí ma len to, že zabudol, čo sme si stále hovorievali, keď sme v 90. rokoch spolu pôsobili v štruktúrach organizovaného zločinu a porušovali zákony: ,Keď nás raz dostanú, musíme sa zachovať ako chlapi..‘,“ prezradil bývalý šéf podsvetia, ktorý sa iba usmieva nad Kánovým 10-ročným trestom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Mikuláš Černák  |  Foto: TV Markíza, FB/Mikuláš Černák, YT/NASTOPE.SK

Exit mobile version