Spevácka šou The Voice Česko Slovensko, ktorá má výbery naslepo i prvé vyraďovanie postupujúcich za sebou, sa posúva do ďalšieho kola. V priebehu uplynulých štyroch týždňov predstavili koučovia Pepa Vojtek, Kali, Vojtech Dyk a Jana Kirschner svojich súťažiacich, pričom práve posledná z porotcov je snáď najdiskutovanejšou tvárou celej šou.

Slovenská speváčka Jana Kirschner, ktorá už roky žije so svojou rodinou v krajine Beatles, Queenov či Spice Girls, predstavila uplynulú nedeľu 12 súťažiacich bažiacich po víťazstve v šou The Voice Česko Slovensko. Aj keď sa na adresu obľúbenej pesničkárky z Martina zniesla pre jej vystupovanie pred kamerami ostrá vlny kritiky, Kirschner ju ustála a aj naďalej ostávala sama sebou.

Práve v tímovom vyraďovaní všetkých prekvapila, keď dokázala, že najcennejšie rady dala mladým spevákom zo štyroch koučov práve ona. Temperamentná brunetka ukázala súťažiacim ako spievať, orientovať sa na pódiu, vyjadriť emóciu či pracovať s kapelou, čo ocenili nielen oni sami, ale aj diváci pri televíznych obrazovkách. Jana bola dokonca mimoriadnou oporou i spevákom s trémou, pričom sa ich počas celého večera snažila povzbudovať a podporovať nielen z červeného kresla, ale aj na pódiu.

Kým piati z hudobníkov postúpili do K.O kôl okamžite, troch zo súťažiacich poslala Kirschner do zóny ohrozenia. Na verdikt tak do konca večera čakali speváčky Terézia Čikoš, Simona Maierová a Šimon Švidraň. Aj keď bola konkurencia veľká, do ďalšej epizódy šou postúpil brat speváčky Barbory Švidraňovej, voči čomu sa však ohradilo množstvo fanúšikov šou.

Podľa nich šlo voči ostatným súťažiacim o kalkul, či už kvôli skutočnosti, že ide o súrodenca obľúbenej speváčky a herečky alebo kvôli tomu, že medzi postupujúcimi je nepomer muži vs. ženy. Kirschner si však za svojim rozhodnutím stojí a prekvapivo sa zapojila i do diskusie na sociálnej sieti, kde diváci šou Švidraňovi nevenovali príliš lichotivé odkazy. “Nezaslúžené, ten chalan je zatvorený v sebe ako konzerva. Čokoľvek bude spievať, nie, nemá prejav, ktorý by stiahol ľudí. EXTRÉMNE nepríjemná energia. Maximálne tak k táboraku na gitare,” napísala istá diváčka, ku ktorej sa pridala ďalšia: “Postúpil len preto, lebo business jeho sestra je Barbora Švidraňová. Nie som spokojná.”

Nielen tieto, ale ani ostatné komentáre nenechali Janu chladnou a svojho zverenca sa zastala s veľkou dávkou pokory. “Nie je to ľahké, dajte mu šancu. Žiadna protekcia. Šimon je naozaj fajn a je to veľmi dobrý muzikant. Chcela som mu aj ja ešte dať šancu, nech ukáže, čo v ňom je…. Simonka je veľký hlas, no potrebovali by sme viac času. Inak najpozitívnejší a veľmi skromný človek a jej rodišia,” napísala Jana na margo Šimona a vypadnutej Simony. Ako vidieť, speváčka sa za svojich zverencov sympaticky bije ako levica!

Zdroj: TV Markiza, Instagram/TVMarkizaofficial, TheVoiceCeskoSlovensko, YouTube