Jedna z najúspešnejších slovenských speváčok sa vracia späť na hudobnú scénu s jedinečnou skladbou k dlho očakávanému seriálu Slovania. Jana Kirschner zložila úvodnú pieseň Láska neumiera spoločne so svojim partnerom a producentom Eddiem Stevensom, pričom v nej hosťuje aj Štefan Štec.

Príbeh titulnej piesne k historickému seriálu Slovania sa začal písať už koncom roku 2019,
kedy producentka Wanda Adamík Hrycová zavolala Jane Kirschner a požiadala ju o napísanie titulnej skladby. „Priznám sa, že zo začiatku som si nevedela úplne predstaviť, ako by som mohla hudobne a bez pátosu preniknúť do obdobia Slovanov. Keď ma oslovila Wanda Adamík Hrycová, producentka seriálu Slovania, už niekedy v decembri 2019, cítila som, že mi vkladá do rúk veľkú zodpovednosť, a zároveň príležitosť. Myslím, že na chvíľu vo mne skrsla aj istá pochybnosť, či by túto pieseň mala spievať ženská interpretka,” prezradila Jana, ktorá sa napokon rozhodla prelomiť predsudky a skladbu prijala ako výzvu.

Titulná skladba sa nahrávala v londýnskom štúdiu Special Bikkie. Producentom a spoluautorom piesne je Eddie Stevens a okrem Jany Kirschner, ktorá napísala i text piesne, v nej spieva aj Štefan Štec. „Spolupráca so Štefanom Štetcom vznikla v mojej hlave už dávno predtým než som bola oslovená napísať titulnú pieseň k seriálu Slovania, pretože môj muž Eddie Stevens produkoval pre Štefana nádhernú skladbu Duje Vitor, ktorá potom hrala v našejdomácnosti dlhé týždne. Pre mňa je jeho hlas dôležitým prvkom celej skladby. Bez neho by pieseň Láska neumiera nebola úplná. Preto som veľmi rada, že sa Štefanov hlas v pesničke objavil. Priniesol jej nielen rovnováhu ale aj akúsi potrebnú zemitosť. Som
veľmi rada, že takýto hlas u nás máme,“ teší sa zo spolupráce Jana Kirschner.

Seriál Slovania, ktorého príbeh je posadený do Karpatskej kotliny počas 7. storočia nášho
letopočtu, pracuje nielen s fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, ale aj s fantazijnými a nadprirodzenými prvkami. Tvorcovia sa inšpirovali motívmi zo slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti zachytenej v piesňach, poverách či rozprávkach. Režisérmi najvýpravnejšieho seriálu v histórii Slovenska, ktorý čoskoro na televízne obrazovky uvedie televízia Joj, sú Peter Bebjak, Michal Blaško, Serhii Sanin a Oleg Stahrusky. Producentom je spoločnosť Wandal Production na čele s Wandou Adamík Hrycovou a o postprodukciu sa postarala HomeMedia Production. Seriál má 12 častí a bohaté herecké obsadenie. Diváci sa môžu tešiť na Zuzanu Fialovú, Juraja Loja, Richarda Autnera, Dušana Cinkotu, Michala Režného, Andyho Hryca, Tomáša Maštalíra, Marka Vašuta a ďalších.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Video: YouTube | Foto: IG/janakirschner_official, stanatop