Úspešná hudobníčka Jana Kirschner sa po ukončení šou The Voice Česko Slovensko svojim zverencom rozhodne neotočila chrbtom, naopak, v kariére ich podporuje aj po zhasnutí reflektorov. Sympatická speváčka a autorka mnohých hitov si tentokrát vzala pod svoje krídla speváčku Teri Čikoš, pre ktorú napísala prvý veľký hit.

40-ročná speváčka Jana Kirschner, ktorá dlhodobo žije v anglickom Londýne, sa prednedávnom čiastočne vrátila na Slovensko, aby objavila nové spevácke talenty. V šou The Voice Česko Slovensko si spočiatku zlízla poriadnu dávku kritiky, avšak ku koncu patrila k najpopulárnejším tváram súťaže. Cenné rady, ktoré odovzdávala súťažiacim aj pred televíznymi kamerami, boli pre mnohých zo spevákov kľúčové, pričom k srdcu si ich okrem iných vzala aj 19-ročná Teri Čikoš.

„Keď som mala 4 roky a spievala si pred telkou ´žienku domácu´, určite by mi ani vo sne nenapadlo, že autorkou mojej prvej skladby bude Jana Kirschner.“

Práve tá si s Janou sadla natoľko, že po skončení šou pre ňu napísala skladbu “Letná”, ktorú dokonca aj produkovala. „Pesničku som zložila priamo pre Teri. Premýšľala som nad tým, ako urobiť skladbu, ktorá je žánrovo niekde medzi. Viem, že Terezka so svojou kapelou hrá jazz, ale takisto som tam chcela dať niečo, čo ju posunie do trochu možno popovejšej polohy,“ vyjadrila sa autorka na margo novej piesne.

Ako sa zdá, nahrávanie skladby si patrične užívala aj samotná Terézia, ktorá na adresu svojej mentorky nešetrila chválou. „Celé nahrávanie bolo skvelé. Jana so mnou celý aranžmán konzultovala. Robila mi mentorku aj v štúdiu, čo ma opäť veľmi posunulo. Mala presnú predstavu o tom, ako to má celé znieť, ale dávala priestor aj mne. Celkovo to bola veľmi príjemná spolupráca. Pracovne aj ľudsky si veľmi rozumieme,“ vyznáva sa speváčka Teri Čikoš.

Kým mladá Bratislavčanka ani náznakom neľutuje, že si zo štyroch koučov vybrala práve Kirschner, tá má na spoluprácu s ňou taktiež vlastný pohľad. “Do spolupráce s ňou som išla viac menej intuitívne. Možno som v Terezke videla aj kúsok seba,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Video: YouTube | Foto: Instagram/janakirschner_official