Pred niekoľkými hodinami sa prevalila informácia o tom, že Jankovská mala veľký záujem spolupracovať s políciu a vypovedať aj proti niekdajším ministrom. Akciu mala stopnúť prokurátorka Simonová, hoci nikto nerozumel, aký mohla mať dôvod. Takáto má byť pravda.

Monika Jankovská bola 15. júna prevezená na NAKA, kde mala podľa prvotných informácií Denníka N záujem vypovedať a písalo sa aj o tom, že sa zlomila a spolupracuje. Teraz je už jasné, že niekdajšia tajomníčka sa naozaj chystala rozrozprávať a poslala list riaditeľovi NAKA Branislavovi Zurianovi. Toho však napokon schladila prokurátorka Valéria Simonová, ktorá z neznámych príčin celú akciu stopla.

Hovorilo sa pritom o tom, že vysokopostavení bývalí politici by mohli skončiť v base, ak Jankovská prezradí to, čo mienila. Bývalá sudkyňa si tiež nárokovala v prípade vypovedania aj na ochranku pre svoju rodinu. Podľa najnovších informácií denníka SME je ale všetko inak. Prokurátorka Simonová mala vypovedanie Jankovskej zastaviť kvôli jej priveľkým požiadavkam.

Jankovská mala totiž výmenou za chúlostivé informácie žiadať výrazné zníženie trestu, s čím Simonová zrejme nesúhlasila. „Dozorujúca prokurátorka postupovala v súlade s výsledkami vyšetrovania,“ odkázala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Keďže Jankovská nedostala záruku zníženia trestu, zmenila názor a nevypovedala. Akcia však údajne ešte stále nie je skončená a k výpovedi a dohode napokon môže dôjsť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/Televízia TA3, SME