Monika Jankovská (49) sa rozhodla od sobotňajšieho rána držať protestnú hladovku, ktorá má byť aktom úplného zúfalstva. Práve dnes prídu jej zdravotný stav skontrolovať lekári. Bývalá sudkyňa je po štyroch dňoch bez jedla rozhodnutá, čo bude nasledovať.

Monika Jankovská aktuálne čelí kauze ovplyvňovania sudcov, pričom bývalú sudkyňu zatkla NAKA počas akcie Búrka. Najnovšie sa k tomu pridalo ďalšie obvinenie v kauze baru Fatima, v ktorej mala niekdajšia tajomníčka ministerstva prijať údajne úplatok od Petra Čongrádyho a rozhodnúť proti podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi, ktorý o Fatimu prišiel.

V sobotu ráno sa ale vo väzbe v zariadení v Banskej Bystrici rozhodla Jankovská pre protestnú hladovku, pričom odkomunikovala najmä tri dôvody. Nespokojnosť nastúpila zrejme aj po tom, čo sa mala snažiť vypovedať proti politikom, no prokurátorka údajne túto akcia stopla. Jej advokát Peter Erdös cez víkend prezradil, že klientka si uvedomuje, že hladovka je krajným riešením: “Uvedomuje si aj to, že ak sa nezastaví včas, privodí následky smrti,” dodal podľa Nového Času.

Po štyroch dňoch bez jedla je však Jankovská odhodlaná vydržať aj naďalej: “Určite vzhľadom na tie informácie, ktoré mám, pokračuje v hladovke, ktorú zahájila. O nejakej zmene jej zdravotného stavu, ktorá by vyžadovala prípadnú hospitalizáciu, nemám žiadne informácie,” odhaľuje Erdös. Právnik dodal aj to, že klientka nestanovila presný čas trvania hladovky, a zároveň nepožaduje žiadnu konkrétnu podmienku, ktorú by jej mali splniť. “Jednoducho to zahájila a naďalej v tom chce pokračovať,” upresňuje. Práve dnes Jankovskú zrejme navštívia lekári kvôli kontrole stavu, pričom po 7 dňoch hladovky bude nutná lekárska kontrola každý deň.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/Televízia TA3, SME