Monika Jankovská je od marca vo vyšetrovacej väzbe v Banskej Bystrici. Uplynulý víkend sa pritom rozhodla držať hladovku, pričom nik netuší, kedy ju ukončí. O tom, že tento postup niekdajšej štátnej tajomníčky nemusí skončiť šťastne, hovorí jej advokát aj lekár.

Bývalá štátna tajomníčka je už od marca vo vyšetrovacej väzbe v zariadení v Banskej Bystrici. Potom, ako jej k obnineniu z ovplyvňovania sudcov pribudla na krk aj kauza Fatima a možné uplácanie, sa rozhodla Monika Jankovská držať hladovku. Neprijímanie stravy zahájila uplynulú sobotu, no aj po deviatich dňoch naďalej pokračuje a pije len čaj či vodu.

Ako ale uviedla pre Nový Čas interná lekárka Etela Janeková, ak drží hladovku štíhly človek, je nutná pravidelná kontrola u lekára. “Po tých 7 – 8 dňoch je potrebné dokonca denne skontrolovať takéhoto človeka, pretože môže dôjsť k zlyhaniu dôležitých orgánov. Čiže je ohrozená na živote,” znejú jej desivé slová. Jankovská však nemá konkrétny cieľ a hladovku podľa vlastných slov nedrží za účelom splnenia nejakých podmienok.

O nič optimistickejšie neznie ani výrok jej advokáta Petra Erdösa: “Stále drží hladovku. Podľa mojich informácií ju kontrolujú. Určite nemôžem povedať, že by na tom bola dobre, ale má sa primerane k tomu, že drží hladovku. Zatiaľ si jej stav nevyžadoval hospitalizáciu,” dodal. Jankovská si pritom práve dnes vypočuje slová Špecializovaného súdu, ktorý opätovne rozhodne o tom, či bude stíhaná na slobode alebo väzobne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/Parlamentné listy, Pravda