Monika Jankovská je už od marca vo vyšetrovacej väzbe a čaká na proces, ktorý ju môže poslať za mreže na celé roky. Všetko však môže zmeniť stretnutie so známym mužom, ktoré vyhladovaná exštátna tajomníčka absolvovala pred niekoľkými dňami.

Monika Jankovská sa v marci dostala do vyšetrovacej väzby po tom, čo vzniklo podozrenie na podvádzanie a branie úplatkov. Najnovšie sa pridalo aj obvinenie v dlhoročnej kauze baru Fatima, pre ktorú skončil vo väzbe aj Jankovskej svat. Bývalá štátna tajomníčka, ktorú Fico odprevádzal z úradu s vďakou za dobre odvedenú prácu, začala 12. septembra držať protestnú hladovku.

Dnes prešlo 17 dní odvtedy, čo Jankovská namiesto jedla prijíma len vodu a čaj, hoci podľa slov právneho zástupcu nebola zatiaľ nutná hospitalizácia. Slová odborníkov však varujú, že takéto dlhodobé odmietanie potravy môže viesť dokonca až k smrti a zlyhaniu orgánov. Obvinená exsudkyňa sa mala navyše pred časom pokúšať prostredníctvom listu o stretnutie s Branislavom Zurianom, ktoré nepovolila dozorujúca prokurátorka Valéria Simonová.

Jankovská mala mať údajne v pláne prezradiť ďalšie kauzy a mená vysokopostavených politikov. Po studenej sprche ale zmenila názor a odmietla vypovedať. Podľa informácií denníka Sme sa jej to ale podarilo na druhýkrát, pričom Zurianovi napísala ďalší list. Zurian sa už s Jankovskou stretol v zariadení v Banskej Bystrici a tentokrát Simonová súhlasila. Čo sa pri rozhovore dialo za múrmi, nie je jasné: „Riaditeľ NAKA nezaslal záznam z operatívneho vyťažovania, o zaslanie záznamu prokurátorka písomne požiadala,“ uviedla hovorkyňa prokuratúry Tökölyová. K obsahu rozhovoru sa nevyjadril ani Zurian či Jankovskej právnik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/SME