Monika Jankovská to mala vo štvrtok poobede namierené na slobodu po tom, ako splnila podmienky pre stíhanie na slobode, pričom zložila aj mastnú kauciu. Napriek tomu pobudla na čerstvom vzduchu len pár minút a pred bránami ju už čakali kukláči. Extajomníčka túto správu nezvládla a skolabovala.

Monika Jankovská sa po rozhodnutí Najvyššieho súdu vo štvrtok po roku chystala na slobodu s tým, že súdu zaplatila kauciu vo výške 100-tisíc eur a splnila všetky náležitosti. Jej život za mrežami mal vystriedať náramok a probačný dohľad, no niekdajšia štátna tajomníčka pobudla na slobode doslova len niekoľko minút. Pripravení kukláči spolu s vyšetrovateľom Petrom Juhasom čakali na obvinenú pred bránami kvôli kauze trenčianskeho baru Fatima.

Jej právny zástupca Peter Erdös, ktorý nedávno uviedol, že z jeho klientky je ľudská troska, potvrdil, že Jankovská je na tom psychicky zle a po oznámení správy sa zrútila: “Mal som sa možnosť s ňou chvíľu rozprávať. Musím povedať, že sa zrútila. Nechápala, čo sa deje, bola absolútne mimo. Neviem posúdiť, či ma vôbec dokázala vnímať. Keď som videl, v akom je stave, povedal som vyšetrovateľovi, aby zvážil, či ju netreba vyšetriť v najbližšej nemocnici,“ prezradil pre Topky so slovami, že sudca pritom jasne odôvodnil, prečo jeho klientka nemá byť väzobne stíhaná.

Portál tiež zverejnil desivé zábery obvinenej exsudkyne, ktorá nie je v dobrom zdravotnom stave, foto >>> TU >>>. Aktuálne sa nachádza v trenčianskej nemocnici a nie je spôsobilá na výsluch na NAKA v súvislosti s barom Fatima, ktorý ju pôvodne čakal. Na obranu extajomníčky sa postavil Robert Fico, ktorý jej osud prirovnal k zosnulej speváčke Ivete Bartošovej: “My tú Jankovskú zabijeme. Ako zabili tú Bartošovú, tak zabijú aj Jankovskú,” uviedol na tlačovej besede. Predseda Smeru je presvedčený, že práve opätovné zatknutie Jankovskej mala byť jedna z dvoch dobrých správ, ktoré na štvrtok avízoval Matovič a že išiel osobne za “nohsledom”, aby to vybavil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: Televízia Markíza, Televízia JOJ