Monika Jankovská pôsobila v minulosti ako sudkyňa, no najmä ako štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti pod záštitou strany Smer. Po závažných obvineniach v kauzách Búrka a Víchrica však strávila vyše roka v kolúznej väzbe a ani dnes nemá vyhraté.

Extajomníčka Jankovská sa počas pobytu v kolúznej väzbe psychicky zosypala. Istý čas držala hladovku, dokonca skončila hospitalizovaná v nemocnici, na nakoniec sa hovorilo i o pokuse siahnuť si na život prostredníctvom užitia liekov. Bývalá sudkyňa bola po vyše roku zo zariadenia prepustená, no bol jej nariadený dohľad probačného úradníka a na nohe musela nosiť náramok.

Aktuálne je v kauzách naďalej obvinenou kvôli možnému podplácaniu a korupcii, pričom otvorený je aj prípad baru Fatima. Po pár týždňoch nariadili Jankovskej zložiť z nohy nepríjemný náramok a lekár jej dokonca naordinoval pravidelné prechádzky, no podľa všetkého si obvinená život na slobode neužíva. Ako uvádza Pluska, Jankovská má na základe psychologického posudku trpieť posttraumatickou stresovou poruchou, a taktiež stále existuje riziko samovraždy.

Bývalá tajomníčka sa obáva opustiť svoj byt zo strachu pred možnými útokmi ľudí. Informáciu potvrdil jej advokát Peter Erdős. V minulosti mala počúvať denne nadávky pod oknami, kým ďalší si ju fotili pred ambulanciou psychiatra či v potravinách. V jej byte prespávajú aj synovia, ktorí mamu strážia a opatrujú. Po príjmoch, ku ktorým si prišla počas politickej kariéry, si tiež musí zvykať aj na nové finančné pomery. Peniaze dostáva aktuálne len od štátu. „Má priznaný, vzhľadom na zdravotný stav, invalidný dôchodok,“ uviedol advokát.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Televízia Markíza, Televízia JOJ