Monika Jankovská, ktorá má momentálne pozastavenú funkciu, no i tak poberá slušné percento z platu, mala údajne v Threeme vypustiť vetu, ktorá pobúrila celé Slovensko. Kočnerovi totiž tvrdí, že sa z platu 2 500 eur mesačne nedá vyžiť.

Monika Jankovská sa aktuálne ocitla uprostred škandálu po prevalení Kočnerovej Threemy, ktorá bola povolená na čítanie počas procesu v kauze zmeniek. Medzi iným vyplávalo na povrch aj jedno z údajných poburujúcich vyjadrení štátnej tajomníčky a sudkyne, ktoré pobavilo, no zároveň aj rozhorčilo celé Slovensko.

Mnohí obyvatelia musia obracať každú korunu, žijú od výplaty k výplate a ďalší sú vďaka zlej finančnej situácií aj zadĺžení napriek tomu, že roky poctivo pracujú a živia rodinu. Jankovská sa pritom už v začiatkoch svojej kariéry zasadzovala za ľudí, ktorí sú v nepriaznivej situácií, pred kamerami hovorila o ochrane chudobných, nekalých praktikách nebankoviek a hájila aj týrané ženy.

V údajnej komunikácii s Kočnerom z nej však mala vypadnúť veta, ktorá má od sociálneho cítenia na míle ďaleko: “Z platu 2 500 € sa nedá vyžiť s dvomi dospelými deťmi,” posťažovala sa obvinenému podnikateľovi. Členka Smeru tak vyprovokovala Slovákov k reakciám, ktoré hovoria za všetko: “Bože, to je nenormálne, s 2.500 eurami nemôže vyžiť, nech jej dajú 400-500 eur a potom uvidí a malé deti k tomu,” odkázala jej Iveta. Naložili jej ale aj ďalší: “A čo má povedať človek čo, má príjem do 400 €? Treba jej dať minimálnu mzdu,” myslí si Anna, kým Lucia na záver dodáva aj toto: “Ja sa čudujem, že ju úplne nezbavili funkcie. Ona ešte berie plat od 600 do 900 € za ničnerobenie, to čo už je!!!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/SME, Facebook/Nový Čas