Monika Jankovská, ktorá sa rozhodla priznať a spolupracovať s políciou, pokračuje v odhaľovaní káuz v rámci akcií Búrka či Víchrica. Bývalá štátna tajomníčka mala tentokrát zvoliť absolútne priznanie. Zoroslav Kollár sa zas rozhodol nevypovedať.

Monika Jankovská sa po mesiacoch vo väzbe rozhodla spolupracovať s políciou a priznala sa k skutkom, hoci nie v znení, v akom sú jej kladené za vinu. Bývalá štátna tajomníčka pritom ešte nedávno uviedla, že o zmenkách informovala Petra Pellegriniho aj Roberta Fica. Pri návšteve predsedu Smeru navyše stretla odchádzajúceho Norberta Bödöra.

Podľa známeho exvyšetrovateľa pritom môže mať bývalá sudkyňa tajný plán, pričom niektoré výpovede majú slúžiť ako odkazy pre politikov. Na výsluch boli predvolaní aj milionár Zoroslav Kollár a sudca Richard Molnár, ale obaja odmietli podľa informácií Sme vypovedať. Najnovšie však unikli informácie, že Jankovská sa mala rozhodnúť pre absolútne priznanie a pokračovať v odhaľovaní detailov káuz v rámci akcie Búrka aj Víchrica.

K spáchaniu tohto trestného činu sa priznávam, spáchala som ho tak, ako som to uviedla dnes vo svojej výpovedi a úprimne ľutujem spáchanie tejto trestnej činnosti,” mala povedať podľa portálu Topky. Okrem toho, že priblížila schémy, podľa ktorých prebehli procesy v niektorých kauzách, na záver vyzradila aj to, ako od nej dávajú ruky preč blízki priatelia. “Keď Kočner nebol vo väzbe, všetci s ním boli kamaráti a takmer všetci s ním chceli  byť v dobrom a v blízkom kontakte a teraz, keď je vo väzbe, tak sa všetci tvária, že sa ho báli a konali len pod jeho tlakom. V podstate to isté sa stalo aj mne. Bola som s ľuďmi v priateľskom, v blízkom vzťahu, navštevovali sme sa, rozprávali sme sa o súkromných veciach, nie len o kauzách a teraz, keď  som vo väzbe, tak sa všetci tvária, že konali pod nejakým tlakom a že vlastne so mnou kamaráti nikdy neboli,” dodala so slovami, že s OČTK začala spolupracovať aj na iných veciach a v prípade rozpomenutia sa na ďalšie trestné činy ich oznámi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk, sme.sk │ Foto: TA3