Monika Jankovská je aktuálne po rozhodnutí súdu stíhaná na slobode s elektronickým náramkom na nohe. Jej zdravotný stav sa však natoľko zhoršil, že musela byť na päť dní hospitalizovaná v nemocnici a momentálne sa nachádza v domácej liečbe, pričom bývalú sudkyňu čakajú ďalšie vyšetrenia. 

Niekdajšia sudkyňa po prepustení na slobodu, kde bude s elektronickým náramkom na nohe naďalej stíhaná a kontrolovaná probačným úradníkom, na tom nie je po zdravotnej stránke najlepšie. Krátko po opustení múrov väzby totiž skončila na päť dní hospitalizovaná v bratislavskej nemocnici.

Momentálne sa podľa slov jej advokáta Petra Erdösa musí podrobiť viacerým vyšetreniam: „Po všetkých komplexných vyšetreniach na internom oddelení bolo zistené vážne poškodenie zdravia,“ uviedol pre Plusku zlé správy od lekárov, ktoré si niekdajšia štátna tajomníčka vypočula.

Je tak otázne, kedy a za akých okolností bude môcť pokračovať vo všetkých právnych a súdnych úkonoch v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Víchrica či Fatima. „Moja klientka bude musieť absolvovať ešte viaceré lekárske vyšetrenia nielen interného charakteru. Na základe nich sa posúdi, aká bude ďalej potrebná jej liečba. Momentálne je v domácej liečbe. To však neznamená, že by bola po zdravotnej stránke v poriadku,“ objasňuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Televízia JOJ, Televízia Markíza