Monika Jankovská bola zadržaná príslušníkmi NAKA na začiatku marca minulého roka v rámci akcie Búrka. Od toho momentu sa snaží využiť všetky možnosti, ako sa dostať na slobodu. Pomoc jej podal dokonca aj exmanžel, ktorý zrejme svoj čin oľutoval.

Bývalá členka strany Smer-SD mala byť po viac ako roku prepustená na slobodu, pričom mreže by vymenila za sledovací náramok a probačný dohľad. Súd zároveň požadoval kauciu v sume 100-tisíc eur, ktorú zaplatil exmanžel uväznenej, známy gynekológ Tibor Jankovský.

Štátna extajomníčka rezortu spravodlivosti bola však na slobode iba pár sekúnd a následne ju opätovne zadržali, tentokrát v kauze Fatima pre údajnú pomoc mafiánskej skupine Petra Čongrádyho. Závan slobody bol tak ohodnotený na 100-tisíc eur, ktoré chcel najnovšie Jankovský dostať späť, keďže kaucia neudržala jeho bývalú manželku mimo väzby.

Sudca Špecializovaného trestného súdu je presvedčený, že dôvody väzby, ktoré viedli k zloženiu peňažnej záruky, stále existujú. „Sudca pre prípravné konanie môže postupovať iba v intenciách zákona a zákon dočasné vrátenie peňažnej záruky pri vzatí obvineného do väzby v inej veci nepozná,“ vyhlásil vo svojom uznesení sudca Peter Pulman, ktorý zároveň upozornil žiadateľa, že bol uzrozumený s ďalším vyšetrovaním obvinenej v inej veci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: plus7dni.pluska.sk  |  Foto: YT/Televízia TA3, SME